Náš příběh

Jedenáct let jsem pracovala v lékárně a často mi po ruce chyběly přírodní produkty pro ty, kteří své potíže chtěli řešit jinou cestou čí více do hloubky. Proto jsem se rozhodla otevřít a již 2 roky provozuji Vřesinu bylinnou lékárnu, kde vám nabízím bylinné směsi, tinktury a doplňky stravy, ale také potěšení v podobě voňavé přírodní kosmetiky a aromaterapie.

O nás 1

Vřesina, podle které se jmenuje naše bylinná lékárna, je vesnice v Moravskoslezském kraji, ze které pocházím. Leží mezi Ostravou a Opavou v mikroregionu Hlučínsko. Této oblasti však nikdo z místních neřekne jinak než Prajzská.

Název Prajzská má historický původ z doby, kdy Marie Terezie tuto část země prohrála ve válce s Pruskem. I v druhé světové válce byl náš kraj odtržen od zbytku země a stal se součástí německé říše. Chlapi museli narukovat do wehrmachtu. I když tak učinili nedobrovolně, dlouho jim bylo vyčítáno, že bojovali za Němce. Ozvěny druhé světové války rezonují krajem dodnes. Není rodina, jíž by se tato tragédie nedotkla. I já jsem vyrostla na válečných historkách svých prarodičů.

Díky těmto událostem vznikl svérázný kraj s neopakovatelnou atmosférou. Lidé jsou zde pracovití a hrdí na svůj kraj. Každý chce mít to své hezké, nejlépe hezčí než soused a pro všechny je důležitý domov a rodina. To se odráží na malebnosti vesniček. Každé obci dominuje udržovaný kostelík, protože víra v Boha je tu stále živá.

Název obce pochází od vřesu, byliny, která je zasvěcená vzpomínkám. Tato informace byla posledním utvrzením, že nápad mého manžela na pojmenování bylinné lékárny je ten pravý.

A tak vznikla bylinná lékárna Vřesina, náš společný projekt, a práce, která mi dává smysl.

Kdo jsme

Seznamte se s námi
O nás 2

Markéta Fišerová

spolumajitelka, poradenství, objednávky​
O nás 3

Karel Fišer

spolumajitel, zásobování, údržba

Rádi Vám poradíme a pomůžeme najít to pravé pro vás.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Markéta + Karel